Отборите на Барселона и Реал Мадрид играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Барселона - Реал 0:3, домакините нямат отговор

Отборите на Барселона и Реал Мадрид играят при резултат 0:2 в полуфиналния мач реванш сред двата отбора от шампионата за Купата на краля в Испания. Винисиус Жуниор откри за гостите в продължението на първото полувреме, а незабавно след почивката, Карим Бензема удвои преднината на " белите ". Отново Бензема се разписа за 3:0 от дузпа в 58-ата минута. В първия мача на „ Сантяго Бернабеу ”, „ каталунците ” взеха минимална преднина след триумф с 1:0.

Срещата започва в 22:00 часа и ще я проследим онлайн в Gong.bg.

Още във 2-ата минута на срещата, Барселона имаше прелестна опция да открие резултата. Гави получи отляво в наказателното поле, където бе оставен безусловно непокрит. Той овладя и центрира остро към собствен съотборник във вратарското поле, само че Камавинга внимаваше и мазета в ъглов удар. Минута по-късно домакините имаха искания за дузпа, откакто състезател на гостите игра с ръка в наказателното поле, само че основният рефер не видя предумисъл в дейностите му. Ситуацията бе преразгледана с ВАР, който удостовери решението на съдията.

В 12-ата минута Родриго получи отдясно и центрира доста добре към Винисиус на далечната греда, който обаче бе изпреварен от Араухо, а по-късно топката рикошира в играча на Реал Мадрид и излезе в навън, макар искания на бразилеца за корнер.

Малко след четвърт час игра пристигна и първият жълт картон в мача. Изненадващо той бе за старши треньора на Барселона Шави Ернандес за бурна реакция против решение на основния арбитър.

Малко по-късно Висиниус и Гави също влязоха в пререкания, откакто играчът на Барселона наруши разпоредбите, а по-късно задържа топката. Винисиус се опита да вземе коженото кълбо от ръцете му, а това докара до напрежение и замяна на остри реплики. В последна сметка и двамата бяха публично предизвестени.

В 33-ата минута Бензема опитва да изненада Тер Стеген с удар от дребен ъгъл, който обаче не затрудни изключително вратаря на домакините.

Реал съумя да изненада Барселона в продължението на първата част с първата си голова опция. След прелестна контраофанзива Винисиус откри Бензема отдясно, французинът овладя и незабавно върна към своя съотборник, който стреля от десетина метра. Бранител съумя да избие топката от голлинията, а по-късно Бензема я добута в мрежата за 1:0.

Втората част стартира чудесно за гостите от Реал, които в 51-ата минута вкараха втори гол, обръщайки напълно резултата от двата мача в своя изгода. Второто попадение за „ кралете ” още веднъж бе дело на Карим Бензема. Лука Модрич получи на тъчлинията отдясно, напредна сред трима бранители на Барселона и откри Бензема на границата на наказателното поле фронтално против вратата. Французинът стреля с обмислен удар в долния десен ъгъл на вратата и удвои преднината на своя отбор.

В 56-ата минута Араухо пропусна отличен късмет още веднъж да изравни общия резултат в конфликта. Защитникът на домакините открадна топката на двама бранители в бяло в наказателното поле, само че ударът му по диагонала мина около вратата.

Само две минути по-късно обстановката за Барселона стана доста сложна. Кеси фаулира Винисиус в наказателното поле на Барселона, а реферът не се поколеба да уточни бялата точка, макар че контактът не бе толкоз сериозен. Въпреки митингите от страна на играчите на Барселона, дузпата бе факт. С осъществяването ѝ се нагърби Бензема, който не сгреши и оформи своя хеттрик в мача.

LIVE • БАРСЕЛОНА – РЕАЛ 0:3 (1:3 общ резултат)

Барселона : 1 Тер Стеген, 4 Араухо, 23 Кунде, 17 Алонсо, 28 Балде, 20 Серджи Роберто, 5 Бускетс, 19 Кесие, 22 Рафиня, 30 Гави, 9 Левансовски

Старши треньор: Шави Ернандес

Реал : 1 Куртоа, 2 Карвахал, 3 Милитао, 4 Алаба, 8 Кроос, 9 Бензема, 10 Модрич, Камавинга, 15 Валверде, 20 Винисиус, 21 Родриго

Старши треньор: Карло Анчелоти